Menu dostępności (CTRL+U)
Zmień kontrast
Podświetl linki
Zatrzymaj animacje
Powiększ tekst
Szerokość tekstu
Wysokość linii
Resetuj ustawienia
Strona główna - Gmina w Zasięgu

Z programem Gmina w Zasięgu u młodych radnych

19 maja 2023
Z programem Gmina w Zasięgu u młodych radnych

Kolejna prezentacja programu Gmina w Zasięgu miała miejsce podczas sesji Tarnowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej. Podczas tego posiedzenia młodzi radni, podsumowując pierwszy rok VII kadencji, rozmawiali między innymi o rewitalizacji Tarnowa oraz kwestiach związanych z ochroną dziedzictwa historycznego i środowiska naturalnego miasta. Jednym z punktów porządku obrad było także zapoznanie młodych ludzi z programem Gmina w Zasięgu.

- Gmina w Zasięgu to program edukacyjny. Zależy nam, by docierać z naszym przekazem do różnych gremiów i środowisk. Z grona młodzieżowych rad z pewnością będą się wywodzić w przyszłości lokalni liderzy, działający aktywnie na rzecz swoich lokalnych środowisk. Ich dodatkowym atutem, w kontekście tematów związanych z rozwojem sieci mobilnych nowych generacji jest to, że jako „cyfrowi tubylcy” rozumieją tą problematykę znakomicie. Liczymy na to, że będą w stanie tą wiedzę wykorzystywać w rozmowach z politykami, samorządowymi decydentami, ale także mieszkańcami miast, którzy mają swoje obawy związane z rozbudową infrastruktury telekomunikacyjnej w ich miastach i na osiedlach – mówił Arkadiusz Złotnicki, wiceprezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, który prezentował Program Gmina w Zasięgu podczas sesji w Sali Lustrzanej w Tarnowie. 

W spotkaniu oraz prezentacji programu Gmina w Zasięgu, oprócz młodych tarnowskich radnych, wzięli udział także: Bogumiła Porębska – zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa, tarnowski radny Tomasz Żmuda oraz b. przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, obecnie przewodniczący Rady Osiedla Starówka w Tarnowie – Ryszard Żądło. Obecni byli także przedstawiciele lokalnych mediów oraz mieszkańcy miasta.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.