Menu dostępności (CTRL+U)
Zmień kontrast
Podświetl linki
Zatrzymaj animacje
Powiększ tekst
Szerokość tekstu
Wysokość linii
Resetuj ustawienia
Strona główna - Gmina w Zasięgu

Samorządowcy poznawali program „Gmina w Zasięgu”

17 maja 2023
Samorządowcy poznawali program „Gmina w Zasięgu”

2 maja 2023 roku, w Nieboczowych (powiat wodzisławski), odbyło się posiedzenie Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Głównymi tematami posiedzenia były zagadnienia związane z polityką Zarządu Województwa Śląskiego w zakresie wsparcia obszarów wiejskich w regionie, gospodarką wodną oraz zarządzaniem kryzysowym i ochroną ludności. W agendzie spotkania znalazła się także prezentacja programu „Gmina w Zasięgu”.

"Gmina w Zasięgu" to program, którego zadaniem jest wsparcie informacyjne, edukacyjne i szkoleniowe samorządów w procesach planowania i realizacji inwestycji, mających na celu budowę i rozbudowę sieci mobilnych nowych generacji. Kluczowe założenia realizowanego przez SMWI projektu przedstawił wiceprezes Stowarzyszenia – Arkadiusz Złotnicki. Podczas prezentacji zapraszał wójtów, burmistrzów i prezydentów obecnych na Konwencie, do odważnych działań i decyzji na rzecz rozbudowy nowoczesnych sieci mobilnych na terenie ich gmin.


Każdy z uczestników Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów otrzymał drukowaną wersję naszej publikacji pn. „Poradnik dla liderów i pracowników samorządowych: Rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej”, stanowiącej kompendium wiedzy na temat organizacyjnych, prawnych, zdrowotnych i technicznych aspektów procesów inwestycyjnych, związanych z rozwojem infrastruktury telekomunikacyjnej, zarówno na terenach dużych miast i aglomeracji, jak i małych gmin wiejskich. Elektroniczną wersję „Poradnika” można znaleźć TUTAJ.


Wiceprezes Stowarzyszenia Miasta w Internecie zaprosił także śląskich samorządowców do udziału w 26. Konferencji „Miasta w Internecie”. A więcej informacji na temat działalności Stowarzyszenia Miasta w Internecie znajdziecie TUTAJ.

Konwent Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów
Konwent Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.