Menu dostępności (CTRL+U)
Zmień kontrast
Podświetl linki
Zatrzymaj animacje
Powiększ tekst
Szerokość tekstu
Wysokość linii
Resetuj ustawienia
Strona główna - Gmina w Zasięgu

Sieci nowej generacji jako narzędzie rozwoju gminy

18 sierpnia 2023
Sieci nowej generacji jako narzędzie rozwoju gminy

Augustów – malowniczo położone, ponad 30-tysięczne miasto uzdrowiskowe w północno-wschodniej Polsce, śmiało inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak sieci światłowodowe i technologia 5G. Wysokiej jakości usługi cyfrowe służą nie tylko większej wygodzie mieszkańców, ale również pozwalają sprostać rosnącym oczekiwaniom turystów i inwestorów, dla których dostępność szybkiego internetu jest często warunkiem decydującym o lokalizacji przyszłej inwestycji. W jaki sposób sieć 5G może wspierać rozwój gmin? O tym, w rozmowie z Arturem Krawczykiem ze Stowarzyszenia Miasta w Internecie, mówi burmistrz Augustowa, Mirosław Karolczuk.

Samorządowiec był gościem webcastu pod tytułem „Sieci nowej generacji jako narzędzie rozwoju gminy”. Cykl, w ramach projektu „Gmina w zasięgu”, realizuje Stowarzyszenie Miasta w Internecie, we współpracy z Serwisem Samorządowym Polskiej Agencji Prasowej, który objął to przedsięwzięcie patronatem medialnym.

Najnowszy odcinek cyklu dostępny jest TUTAJ.

Natomiast poprzednie odcinki cyklu, poświęcone finansowaniu inwestycji cyfrowych oraz aspektom prawnym budowy sieci radiowych znaleźć można w zakładce WEBCASTY – zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.