Menu dostępności (CTRL+U)
Zmień kontrast
Podświetl linki
Zatrzymaj animacje
Powiększ tekst
Szerokość tekstu
Wysokość linii
Resetuj ustawienia
Strona główna - Gmina w Zasięgu

Wpływ inwestycji w sieci telekomunikacyjne na ceny nieruchomości

13 października 2023
Wpływ inwestycji w sieci telekomunikacyjne na ceny nieruchomości

"Stacje BTS a ceny nieruchomości" – to tytuł badania, jakie na przykładzie warszawskiego Miasteczka Wilanów przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W ramach pilotażu przeanalizowali w sumie ponad 1800 transakcji dotyczących nieruchomości mieszkalnych, do których doszło w latach 2016-2020. Dowiedli, że bliskość stacji bazowych nie wpływa negatywnie na wartość sąsiadujących nieruchomości. A warto dodać, że w chwili prowadzenia badań na wyznaczonym terenie działało 25 stacji bazowych, z których 15 obsługiwało technologię 5G.

Autorzy badań: dr hab. Bartłomiej Marona i dr hab. Michał Głuszak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie podkreślają, że na stawki zakupu lub wynajmu nieruchomości wpływa wiele czynników, jednak fakt bliskiego położenia stacji bazowych nie jest przyczyną niższej wartości danego obiektu.

Naukowcy byli gośćmi kolejnego webcastu w ramach projektu Gmina w Zasięgu, który realizuje Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Serwis Samorządowy PAP. Odcinek zatytułowany "Wpływ inwestycji w sieci telekomunikacyjne na ceny nieruchomości” można obejrzeć TUTAJ.

Zachęcamy również do obejrzenia pozostałych webcastów o tematyce dotyczącej rozwoju sieci telekomunikacyjnych, które zamieszczamy w zakładce WEBCASTY.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.