Menu dostępności (CTRL+U)
Zmień kontrast
Podświetl linki
Zatrzymaj animacje
Powiększ tekst
Szerokość tekstu
Wysokość linii
Resetuj ustawienia
Strona główna - Gmina w Zasięgu

Aplikacje konieczne na wakacje!

4 lipca 2024
Aplikacje konieczne na wakacje!

Wakacje to czas, kiedy planowanie wyjazdów, pakowanie walizek i szukanie tanich połączeń zajmuje sporo czasu. Oprócz kąpielówek, ręczników i ubrań na zmianę warto wyposażyć się w aplikacje, które podczas wyjazdów - także tych zagranicznych - mogą być bardzo przydatne i pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

Oto must have aplikacji wakacyjnych:

mObywatel

Dzięki tej aplikacji możesz w telefonie mieć wszystkie przydatne dokumenty: dowód osobisty, prawo jazdy, karta dużej rodziny, legitymacja, karta emeryta lub rencisty. Oferuje ona także szereg usług, w tym możliwość wykupienia leków bez podawania numeru PESEL, zastrzeżenie numeru PESEL, e-wizytę w ZUS, czy możliwość sprawdzenia liczby punktów karnych i wykroczeń. 

MojeIKP

To bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia. Daje możliwość otrzymywania e-skierowania i e-recepty prosto na telefon, pozwala przejrzeć swoją historię leczenia. Pozwala także nadać dostęp do swojej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) pracownikom medycznym i placówkom, w której akurat przebywamy. Co najważniejsze podczas planowania wakacji - pozwala złożyć wniosek o EKUZ lub certyfikat zastępujący EKUZ.

Mapy Google

Absolutnie najważniejsza aplikacja podczas każdego wyjazdu. Pozwala znaleźć drogę do celu, liczne atrakcje na trasie, często poszukiwane miejsca jak stacje benzynowe, apteki, czy szpitale. Bez Map Google trudniej byłoby znaleźć restauracje, które warto odwiedzić, czy najważniejsze miejsca i zabytki na trasie naszej podróży.

 Airalo/Holafly

Trudno wyobrazić sobie korzystanie z jakiejkolwiek aplikacji bez dostępu do internetu, co za granicą nie jest zawsze oczywiste, szczególnie w krajach spoza Unii Europejskiej. Najlepsze rozwiązanie w podróży, to karta esim. Pozwala ona korzystać z internetu bardzo dobrej jakości w każdym miejscu na świecie. Jeśli ktoś z Was kiedykolwiek martwił się o to, że w miejscu docelowym może mieć problem z internetem mobilnym … już nie musi tego robić.

 iziTravel

Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z usług przewodnika z pomocą przychodzi iziTravel. Dzięki tej aplikacji możemy skorzystać z audio-przewodnika w miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy. Opis miejsc i zabytków nie jest może szczególnie rozbudowany, ale zawsze lepiej wiedzieć mniej … niż nie wiedzieć wcale!

Trainline

Jeśli w miejscu naszej podróży, lub po drodze będziemy korzystać z pociągów, to bardzo przydatna apka. W Europie pociąg to bardzo wygodny i korzystny cenowo sposób podróżowania. Warto go wykorzystać, szczególnie jeśli planujemy zwiedzić miejsca oddalone od naszej destynacji. Nie zawsze opłaca się wypożyczyć auto, a bilecie lotniczym nie wspominając. 

TripAdvisor

Restauracje, Hotele, Hostele, Bary i inne atrakcje – wszystkie znajdują się w tej, jednej aplikacji. To druga pod względem popularności apka, po Google, gdzie użytkownicy sprawdzają opinie i recenzje na temat miejsc, które planują odwiedzić. TripAdvisor po prostu wie, czy powinieneś tam zajrzeć! Posiada nawet opcję Q&A, gdzie można zadać konkretne pytanie i zazwyczaj na odpowiedź nie czeka się specjalnie długo. Restauratorzy bardzo liczą się z opiniami w tej aplikacji, stąd duża liczba pozytywnych recenzji, to zazwyczaj gwarancja jakości.

Rome2Rio/Omio

Apka pozwala wybrać optymalne połączenie między dwoma ośrodkami, miejscami, czy miastami za pomocą komunikacji publicznej. To coś jak – Jak Dojadę – ale w wersji globalnej. Często nie planujemy wypadów do okolicznych miejsc, bo nie mamy pojęcia jak tam dotrzeć bez samochodu. Od teraz nie ma już wymówek!

WifiMap

Często jedyną możliwością skorzystania z internetu, która nie zrujnuje portfela jest bezpłatne wifi. Warto zatem wiedzieć gdzie można z niego skorzystać, albo jakie jest hasło. Przydatne nawet jeśli mamy wykupiony pakiet mobilnych. Po co nabijać licznik danych, skoro można mieć neta zupełnie za darmo?

Flush Public Toilets

Kto z nas nie poszukiwał nigdy toalety? Nie jest łatwo ją znaleźć, zwłaszcza, gdy jest się w nieznanym miejscu i nie można skorzystać z niej w dowolnej restauracji. Mapa publicznych toalet będzie wtedy, jak znalazł. Dzięki niej szybko i bez pytania znajdziesz tą najbliższą.

 

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkim udanych wakacji!

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.