Menu dostępności (CTRL+U)
Zmień kontrast
Podświetl linki
Zatrzymaj animacje
Powiększ tekst
Szerokość tekstu
Wysokość linii
Resetuj ustawienia
Strona główna - Gmina w Zasięgu

Maszty i światłowody – nowy poradnik dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

9 listopada 2022

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” opracowało i wydało nową publikację poświęconą problematyce sieci mobilnych nowych generacji. „Maszty i światłowody – poradnik dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych” to kolejna pozycja w serii wydawniczej związanej z tą problematyką, tym razem adresowana, do władz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

- To  kompendium wiedzy na temat organizacyjnych, prawnych i technicznych aspektów związanych z rozwojem infrastruktury telekomunikacyjnej, na terenie osiedli zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe - mówi Arkadiusz Złotnicki, wiceprezes Stowarzyszenia  „Miasta w Internecie”.- Zdajemy sobie sprawę, że temat ten często wywołuje spore emocje, dlatego w poradniku prezentujemy korzyści z inwestycji w sieci nowych generacji, a także zdrowotne i społeczne aspekty budowy sieci mobilnych. Nasi eksperci rozprawiają się w nim też z wieloma mitami i nieprawdami, funkcjonującymi w przestrzeni publicznej w tym zakresie – kontynuuje wiceprezes SMWI.

Te ostatnie szczególnie widoczne są w zakresie lokalizacji stacji bazowych 5G na terenie polskich miast i osiedli mieszkaniowych. Dlatego też w poradniku znalazł się rozdział prezentujący zagadnienia związane z rzekomym negatywnym oddziaływaniem promieniowania PEM na nasze zdrowie, a także wyniki badań empirycznych, odnoszących się do wpływu lokalizacji stacji BTS na ceny nieruchomości.

Poradnik jest udostępniony bezpłatnie TUTAJ. Członkowie władz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, jak również mieszkańcy, zainteresowani otrzymaniem jego papierowej wersji proszeni są o kontakt z Biurem Stowarzyszenia: biuro@mwi.pl

 

Dowiedz się więcej na temat sieci i infrastruktury z Naszych artykułów: 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.